Schneider Earth Leakage Add On Block 2 Pole 125 Amp DIN Rail Mount By Screws IP20 White
Schneider Earth Leakage Add On Block 2 Pole 125 Amp DIN Rail Mount By Screws IP20 White
Earth Leakage Add On Block, 125 Amp, 230 to 240 Volt AC, Number of Poles: 2, By Screws, Tunnel Terminal Connection, 35mm Symmetrical DIN Rail, IP20, White,-25 to 60 deg C, 95mm Height, 117mm Width, 73mm Depth, For Use With: Acti 9 Miniature Circuit Breakers MCB
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | A9N18572 |
| Colour | White |
| Current | 125 Amp |
| Depth | 73mm |
| Height | 95mm |
| For Use With | Acti 9 Miniature Circuit Breakers MCB |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Product Type | simple |
| Terminal Connection | Screws/Tunnel |
| Temperature | -25 to 60 deg C |
| Voltage | 230-240 Volt AC |
| Width | 117mm |
Description
Earth Leakage Add On Block, 125 Amp, 230 to 240 Volt AC, Number of Poles: 2, By Screws, Tunnel Terminal Connection, 35mm Symmetrical DIN Rail, IP20, White,-25 to 60 deg C, 95mm Height, 117mm Width, 73mm Depth, For Use With: Acti 9 Miniature Circuit Breakers MCB
