Schneider Miniature Circuit Breaker C Curve 32Amp 10 kA 4Pole 4Module 72mm DIN Rail/Clip-On Mount
Schneider Miniature Circuit Breaker C Curve 32Amp 10 kA 4Pole 4Module 72mm DIN Rail/Clip-On Mount
Miniature Circuit Breaker C Curve, 440 Volt, 32 Amp, 50/60 Hz, 10 kA Interrupt Capacity, 4 Module 72 mm, 4 Pole, Toggle Actuator, 3.5 Nm Tightening Torque, 10000 Cycles Electrical Life, IP20, DIN Rail/Clip-On Mounting, White, 35 to 70 deg C, 85 mm Height, 72 mm Width, 78.5 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Schneider |
| Range Name | Acti 9 iC60H |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | A9F54432 |
| Actuator Type | Toggle |
| Colour | White |
| Current | 32 Amp |
| Electrical Life | 10000 Cycles |
| Depth | 78.5 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 85 mm |
| Interrupt Capacity | 10 kA |
| IP Rating | IP20 |
| Modules | 4 Module 72 mm |
| Mounting Method | DIN Rail/Clip-On |
| Number Of Poles | 4 Pole |
| Product Type | Mini Circuit Breakers |
| Temperature | 35 to 70 deg C |
| Tightening Torque | 3.5 Nm |
| Voltage | 440 Volt |
| Width | 72 mm |
Description
Miniature Circuit Breaker C Curve, 440 Volt, 32 Amp, 50/60 Hz, 10 kA Interrupt Capacity, 4 Module 72 mm, 4 Pole, Toggle Actuator, 3.5 Nm Tightening Torque, 10000 Cycles Electrical Life, IP20, DIN Rail/Clip-On Mounting, White, 35 to 70 deg C, 85 mm Height, 72 mm Width, 78.5 mm Depth
