Alpha Masonry Drill Bit Guage Shallow Cut 5mm Work 9mm Quick Change Shank Tungsten Carbide
Alpha Masonry Drill Bit Guage Shallow Cut 5mm Work 9mm Quick Change Shank Tungsten Carbide
Masonry Drill Bit with Counter Sink Depth Guage, Shallow Cut, 5mm, 9mm Working Length, 11mm Countersink Diameter, 90 deg Countersink Angle, 1/4 in Shank, Quick Change Shank, Tungsten Carbide, 9mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Sheffield |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MADG0509 |
| Bit Size | 5 mm |
| Please Note | 9 mm Depth |
| Product Type | Masonry Drill Bits |
| Shank Size | 1/4 inch |
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Shank Type | Quick Change |
| Working Length | 9 mm |
Description
Masonry Drill Bit with Counter Sink Depth Guage, Shallow Cut, 5mm, 9mm Working Length, 11mm Countersink Diameter, 90 deg Countersink Angle, 1/4 in Shank, Quick Change Shank, Tungsten Carbide, 9mm Depth
