Sheffield Maxabrase Silver Series Grinding Disc 100x6x22.23mm General Purpose
Sheffield Maxabrase Silver Series Grinding Disc 100x6x22.23mm General Purpose
Grinding Disc, 100mm Diameter, 6mm Thickness, 22.23mm Bore, 15300 rpm Speed, Applicable Materials: Stainless Steel,inox, Stainless Steel
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Sheffield |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27112800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | GGDSS10060 |
| Applicable Materials | Stainless Steel/Inox |
| Bore Size | 22.23 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Speed | 15300 rpm |
| Wheel Diameter | 100 mm |
| Product Type | simple |
| Wheel Thickness | 6 mm |
Description
Grinding Disc, 100mm Diameter, 6mm Thickness, 22.23mm Bore, 15300 rpm Speed, Applicable Materials: Stainless Steel,inox, Stainless Steel
