Serveredge Adjustable Open Frame 4 Post Server Rack with Castors 18RU Fully Assembled Black
Serveredge Adjustable Open Frame 4 Post Server Rack with Castors 18RU Fully Assembled Black
Adjustable Open Frame 4 Post Server Rack, 18RU, Enclosure: Steel, Black, 545 kg, 990mm Height x 610mm Width x 690-1100mm Depth, 965mm Maximum x 560mm Minimum Front and Rear Rack Rail Distance
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Serveredge |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CBN-4P-18RU |
| Colour | Black |
| Dimensions | 990mm Height x 610mm Width x 690-1100mm Depth |
| Load Rating | 545 kg |
| Material | Steel |
| Please Note | 965mm Maximum x 560mm Minimum Front and Rear Rack Rail Distance |
| Rack Units | 18RU |
Description
Adjustable Open Frame 4 Post Server Rack, 18RU, Enclosure: Steel, Black, 545 kg, 990mm Height x 610mm Width x 690-1100mm Depth, 965mm Maximum x 560mm Minimum Front and Rear Rack Rail Distance
