Serveredge Data Server Cabinet Free Standing Acoustic Sound Proof Fully Assembled 18RU W800mm D893mm H1019mm Black
Serveredge Data Server Cabinet Free Standing Acoustic Sound Proof Fully Assembled 18RU W800mm D893mm H1019mm Black
Data Server Cabinet Free Standing Acoustic Sound Proof Fully Assembled, 1019mm Height, 800mm Width, 893mm Depth, Stationary: 1000 kg, 18RU, Black, Grounding Lug: Front and Back Door Frames, 100 kg, (2) Ultra-Quiet Rear Fan Panels (450 CFM), <15 dB Noise Reduction
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Serveredge |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CBN-18RU-88FSAS |
| Colour | Black |
| Depth | 893 mm |
| Height | 1019 mm |
| Item Weight | 100 kg |
| Load Capacity | Stationary: 1000 kg |
| Please Note | (2) Ultra-Quiet Rear Fan Panels (450 CFM) <15 dB Noise Reduction |
| Product Type | Server Cabinets Free Standing |
| Rack Units | 18 RU |
| Width | 800 mm |
Description
Data Server Cabinet Free Standing Acoustic Sound Proof Fully Assembled, 1019mm Height, 800mm Width, 893mm Depth, Stationary: 1000 kg, 18RU, Black, Grounding Lug: Front and Back Door Frames, 100 kg, (2) Ultra-Quiet Rear Fan Panels (450 CFM), <15 dB Noise Reduction
