SAL Single Flood Inc Lamps LED PAR38 12W 240V E27 6K 1050lm Daylight Integral UV Stabilised Plastic Black 112mm IP54
SAL Single Flood Inc Lamps LED PAR38 12W 240V E27 6K 1050lm Daylight Integral UV Stabilised Plastic Black 112mm IP54
Single Flood Inc Lamps, LED PAR38, 12 Watt, 240 Volt AC, LED, E27 Lamp Base, 6000K, 1050 Lumens, 100 deg Beam Angle, Daylight, CRI: 80, Control Gear: Integral, 40 deg C, IP54, UV Stabilised Plastic, Black, 112 mm Length, 213 mm Width, 214 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SPK1000 DL BK-NLA |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 100 deg |
| Colour | Black |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6000K |
| Control Gear | Integral |
| CRI | 80 |
| Height | 214 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Length | 112 mm |
| Light Source | LED PAR38 |
| Lumens | 1050 lm |
| Material | UV Stabilised Plastic |
| Product Type | Floodlights |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 12 Watt |
| Width | 213 mm |
Description
Single Flood Inc Lamps, LED PAR38, 12 Watt, 240 Volt AC, LED, E27 Lamp Base, 6000K, 1050 Lumens, 100 deg Beam Angle, Daylight, CRI: 80, Control Gear: Integral, 40 deg C, IP54, UV Stabilised Plastic, Black, 112 mm Length, 213 mm Width, 214 mm Height
