SAL LED Batten 22/40W 240V 3/5000lm 3/4/5.7K White Polycarbonate
SAL LED Batten 22/40W 240V 3/5000lm 3/4/5.7K White Polycarbonate
Diffused LED Batten, LED, 22/40 Watt, 240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Polycarbonate Diffuser, 3000/5000 lm, Warm White/Cool White/Daylight, 3000/4000/5700K, 80 CRI, 60000 hrs Calculated, Non-Dimmable, 120 deg Beam Angle, Ceiling Mounting, IP20, 0 to 25 deg C, Steel, White, 1135 mm Length, 65 mm Width, 65 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Range Name | Ecoline |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL9732/40TC/DP2-NLA |
| Average Lamp Life | 60000 hrs Calculated |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Daylight |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 65 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 1135 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 3000/5000 lm |
| Material | Steel |
| Mounting Method | Ceiling |
| Product Type | LED Battens Diffused |
| Temperature | 0 to 25 deg C |
| Wattage | 22/40 Watt |
| Width | 65 mm |
Description
Diffused LED Batten, LED, 22/40 Watt, 240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Polycarbonate Diffuser, 3000/5000 lm, Warm White/Cool White/Daylight, 3000/4000/5700K, 80 CRI, 60000 hrs Calculated, Non-Dimmable, 120 deg Beam Angle, Ceiling Mounting, IP20, 0 to 25 deg C, Steel, White, 1135 mm Length, 65 mm Width, 65 mm Height
