SAL LED Batten Diffused Slim Body 48W 240V 4400/5/4800lm 3/4/5K White Opal Integral Driver
SAL LED Batten Diffused Slim Body 48W 240V 4400/5/4800lm 3/4/5K White Opal Integral Driver
LED Batten, LED, 48 Watt, 240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Opal Diffuser, Integral Control Gear, 100/6500/6500 lm, Warm White/Cool White/Daylight White, 3000/4000/5000K, 80 CRI, 66000 Calculated, Non-Dimmable, 120 deg Beam Angle, Surface Mounting, >0.9 Power Factor, IP20, 0 to 25 deg C, Extruded Aluminium, White, Powder Coated, 1213 mm Length, 120 mm Width, 35 mm Height, Multi
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL9709/120TC |
| Average Lamp Life | 66000 Calculated |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Daylight White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000K |
| Control Gear | Integral |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Opal |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 35 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 1213 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 100/6500/6500 lm |
| Material | Extruded Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Please Note | Multi |
| Power Factor | >0.9 |
| Product Type | Led Battens |
| Temperature | 0 to 25 deg C |
| Wattage | 48 Watt |
| Width | 120 mm |
Description
LED Batten, LED, 48 Watt, 240 Volt AC Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Opal Diffuser, Integral Control Gear, 100/6500/6500 lm, Warm White/Cool White/Daylight White, 3000/4000/5000K, 80 CRI, 66000 Calculated, Non-Dimmable, 120 deg Beam Angle, Surface Mounting, >0.9 Power Factor, IP20, 0 to 25 deg C, Extruded Aluminium, White, Powder Coated, 1213 mm Length, 120 mm Width, 35 mm Height, Multi
