SAL Under Shelf/Cabinet Downlight Recessed 60mm Cutout SMD LED 4W 12V 3K 280lm
SAL Under Shelf/Cabinet Downlight Recessed 60mm Cutout SMD LED 4W 12V 3K 280lm
Under Shelf/Cabinet Downlight Recessed 60 mm Cutout, SMD LED, 4 Watt, 12 Volt DC, Surface Mounting, Warm White, 3000K, 280 Lumens, 90 deg Beam Angle, CRI: >80, Non-Dimmable, Cut-Out Diameter: 60 mm, Die-Cast Aluminium, Satin Nickel Finish, IP20, 125 mm Length, 125 mm Width, 45 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Range Name | Anova |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S9105WW ST/SN |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Temperature | 3000K |
| Colour Designation | Warm White |
| Cut-Out Diameter | 60 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 45 mm |
| Finish | Satin Nickel |
| CRI | >80 |
| Input Voltage | 12 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 125 mm |
| Lumens | 280 lm |
| Light Source | SMD LED |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Shelf and Cabinet Lights |
| Wattage | 4 Watt |
| Width | 125 mm |
Description
Under Shelf/Cabinet Downlight Recessed 60 mm Cutout, SMD LED, 4 Watt, 12 Volt DC, Surface Mounting, Warm White, 3000K, 280 Lumens, 90 deg Beam Angle, CRI: >80, Non-Dimmable, Cut-Out Diameter: 60 mm, Die-Cast Aluminium, Satin Nickel Finish, IP20, 125 mm Length, 125 mm Width, 45 mm Height
