SAL COOLUM PLUS LED Downlight 9W 3000/4000/5700K 700/780/750lm 60deg 92mm Cut Out White IP44
SAL COOLUM PLUS LED Downlight 9W 3000/4000/5700K 700/780/750lm 60deg 92mm Cut Out White IP44
LED Downlight, LED, 9 Watt, 240 Volt Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Warm White/Cool White/Daylight, 3000/4000/5700K, 700/780/750 lm, 60 deg Beam Angle, >80 CRI, Dimmable, Horizontal/Ceiling/Recessed Mounting, IP44, Polyamide, White, 0 to 25 deg C, 92 mm Cut-Out Diameter, 89 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S9068TC/WH |
| Beam Angle | 60 deg |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Daylight |
| CRI | >80 |
| Cut-Out Diameter | 92 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Height | 89 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Polyamide |
| Lumens | 700/780/750 lm |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Horizontal/Ceiling/Recessed |
| Product Type | LED Downlights |
| Temperature | 0 to 25 deg C |
| Wattage | 9 Watt |
Description
LED Downlight, LED, 9 Watt, 240 Volt Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Warm White/Cool White/Daylight, 3000/4000/5700K, 700/780/750 lm, 60 deg Beam Angle, >80 CRI, Dimmable, Horizontal/Ceiling/Recessed Mounting, IP44, Polyamide, White, 0 to 25 deg C, 92 mm Cut-Out Diameter, 89 mm Height
