SAL Downlight Round Fixed Int Driver 92mm Cutout SMD LED 9W 3/4/5.7K White
SAL Downlight Round Fixed Int Driver 92mm Cutout SMD LED 9W 3/4/5.7K White
Downlight Round Fixed Integral Driver, SMD LED Chip, 9 Watt, 240 Volt Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Round, 3000/4000/5700K, 750/900/800 lm, 59000 hrs, 90 deg Beam Angle, 80 CRI, Dimmable, Ceiling/Recessed Mounting, IP44, >0.9 Power Factor, Aluminium, White, 0 to 25 deg C, 92 mm Cut-Out Diameter, 113 mm Width, 59 mm Height, Trailing Edge Dimmer
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Range Name | Wave |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S9065TC WH |
| Average Lamp Life | 59000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| Cut-Out Diameter | 92 mm |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 59 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP44 |
| Lamp Shape | Round |
| Lumens | 750/900/800 lm |
| Light Source | SMD LED Chip |
| Material | Aluminium |
| Mounting Method | Ceiling/Recessed |
| Please Note | Trailing Edge Dimmer |
| Power Factor | >0.9 |
| Product Type | Downlights Round |
| Temperature | 0 to 25 deg C |
| Width | 113 mm |
| Wattage | 9 Watt |
Description
Downlight Round Fixed Integral Driver, SMD LED Chip, 9 Watt, 240 Volt Input Voltage, 50 Hz Input Frequency, Round, 3000/4000/5700K, 750/900/800 lm, 59000 hrs, 90 deg Beam Angle, 80 CRI, Dimmable, Ceiling/Recessed Mounting, IP44, >0.9 Power Factor, Aluminium, White, 0 to 25 deg C, 92 mm Cut-Out Diameter, 113 mm Width, 59 mm Height, Trailing Edge Dimmer
