SAL LED Lamp Directional R95 Non-Dimmable 9W 240V E27 Warm White 3000K 120deg 850 Lumens
SAL LED Lamp Directional R95 Non-Dimmable 9W 240V E27 Warm White 3000K 120deg 850 Lumens
LED Lamp, Directional, R95, 9 Watt, 240 Volt, E27 Base, Warm White, 3000K, 850 Lumens, 80 CRI, 120 deg Beam Angle, Non-Dimmable, IP20, Poly Covered Aluminium, 95 mm Diameter, 136 mm Length, 25 deg C
| Brand | SAL |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LR95WW-NLA |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 95 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Shape | R95 |
| Length | 136 mm |
| Lumens | 850 lm |
| Product Type | LED Lamps |
| Temperature | 25 deg C |
| Wattage | 9 Watt |
Description
LED Lamp, Directional, R95, 9 Watt, 240 Volt, E27 Base, Warm White, 3000K, 850 Lumens, 80 CRI, 120 deg Beam Angle, Non-Dimmable, IP20, Poly Covered Aluminium, 95 mm Diameter, 136 mm Length, 25 deg C
