SAL GLS LED Lamp Dimmable 14W 240V E27 Daylight 6000K 1350 Lumens Opal
SAL GLS LED Lamp Dimmable 14W 240V E27 Daylight 6000K 1350 Lumens Opal
LED Lamp, GLS, 14 Watt, 240 Volt, E27 Base, Daylight, 6000K, 1350 Lumens, >80 CRI, 240 deg Beam Angle, Trailing Edge Dimming, IP20, Poly Covered Aluminium Body and Polycarbonate Diffuser, Opal Finish, 60 mm Diameter, 114 mm Length, 25 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LGS14/860E27D-NLA |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 240 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 60 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Opal |
| Length | 114 mm |
| Lumens | 1350 lm |
| Product Type | LED Lamps GLS |
| Temperature | 25 deg C |
| Wattage | 14 Watt |
Description
LED Lamp, GLS, 14 Watt, 240 Volt, E27 Base, Daylight, 6000K, 1350 Lumens, >80 CRI, 240 deg Beam Angle, Trailing Edge Dimming, IP20, Poly Covered Aluminium Body and Polycarbonate Diffuser, Opal Finish, 60 mm Diameter, 114 mm Length, 25 deg C
