SAL LED Lamp Fancy Round Dimmable 4W 240V E27 Daylight 5000K 400 Lumens Opal
SAL LED Lamp Fancy Round Dimmable 4W 240V E27 Daylight 5000K 400 Lumens Opal
LED Lamp, 4 Watt, 240 Volt, 50 Hz Input Frequency, Fancy Round, Opal Finish, E27 Base, Daylight, 5000K, 400 lm, 320 deg Beam Angle, IP20, >80 CRI, Dimmable, Opal Glass, 45 mm Diameter, 73 mm Length, 25 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LFR50E27D |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 320 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 45 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Opal |
| Lamp Shape | Fancy Round |
| Length | 73 mm |
| Lumens | 400 lm |
| Material | Opal Glass |
| Product Type | LED Lamps Bi-Pin |
| Temperature | 25 deg C |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 4 Watt |
Description
LED Lamp, 4 Watt, 240 Volt, 50 Hz Input Frequency, Fancy Round, Opal Finish, E27 Base, Daylight, 5000K, 400 lm, 320 deg Beam Angle, IP20, >80 CRI, Dimmable, Opal Glass, 45 mm Diameter, 73 mm Length, 25 deg C
