SAL LED Lamp 2.5W 240V G9L 2-Pin Daylight 6000K 220 Lumens 15000 hrs Calculated/15000 hrs Reported Opal
SAL LED Lamp 2.5W 240V G9L 2-Pin Daylight 6000K 220 Lumens 15000 hrs Calculated/15000 hrs Reported Opal
LED Lamp, 2.5 Watt, 240 Volt, 50 Hz Input Frequency, Opal Finish, G9L 2 Pin Base, Daylight, 6000K, 220 lm, 15000 hrs Calculated/15000 hrs Reported, 320 deg Beam Angle, IP20, >80 CRI, Non-Dimmable, 0.4 Power Factor, Opal Polycarbonate, 16 mm Diameter, 49 mm Length, 25 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | G9L3D/DL |
| Average Lamp Life | 15000 hrs Calculated/15000 hrs Reported |
| Base Type | G9L 2 Pin |
| Beam Angle | 320 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 16 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Opal |
| Length | 49 mm |
| Lumens | 220 lm |
| Material | Opal Polycarbonate |
| Power Factor | 0.4 |
| Product Type | LED Lamps Bi-Pin |
| Temperature | 25 deg C |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 2.5 Watt |
Description
LED Lamp, 2.5 Watt, 240 Volt, 50 Hz Input Frequency, Opal Finish, G9L 2 Pin Base, Daylight, 6000K, 220 lm, 15000 hrs Calculated/15000 hrs Reported, 320 deg Beam Angle, IP20, >80 CRI, Non-Dimmable, 0.4 Power Factor, Opal Polycarbonate, 16 mm Diameter, 49 mm Length, 25 deg C
