SAL LED Strip Light 24V 6W 500lm 4K Cool White IP65
SAL LED Strip Light 24V 6W 500lm 4K Cool White IP65
LED Strip Light, 24 Volt DC, 6 Watt, 500 Lumens, 4000K, CRI: 80, 115 deg Beam Angle, Cool White, IP65, 25 deg C, 20000 mm Length, 10 mm Width, 1.6 mm Height, With 3M Self Adhesive Tape
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | FL2406CW/SS10 |
| Colour Temperature | 4000K |
| Height | 1.6 mm |
| IP Rating | IP65 |
| LED Colour | Cool White |
| Length | 20000 mm |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| CRI | 80 |
| Beam Angle | 115 deg |
| Lumens | 500 lm |
| Please Note | With 3M™ Self Adhesive Tape |
| Product Type | LED Strip Lights |
| Temperature | 25 deg C |
| Wattage | 6 Watt |
| Width | 10 mm |
Description
LED Strip Light, 24 Volt DC, 6 Watt, 500 Lumens, 4000K, CRI: 80, 115 deg Beam Angle, Cool White, IP65, 25 deg C, 20000 mm Length, 10 mm Width, 1.6 mm Height, With 3M Self Adhesive Tape
