SAL LED Driver Constant Current Dimmable 18W 240V IP20
SAL LED Driver Constant Current Dimmable 18W 240V IP20
LED Driver Constant Current Dimmable, Input Voltage: 240 Volt AC, Output Voltage: 15-29 Volt DC, 18 Watt, 700 mA, Dimmable, IP20, Power Factor: 0.9, 40 deg C, 121 mm Length, 45 mm Width, 20 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SAL |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DIM700MA/18W-NLA |
| Current | 700 mA |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| Height | 20 mm |
| Length | 121 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Output Voltage | 15-29 Volt DC |
| Power Factor | 0.9 |
| Product Type | Drivers |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
| Width | 45 mm |
Description
LED Driver Constant Current Dimmable, Input Voltage: 240 Volt AC, Output Voltage: 15-29 Volt DC, 18 Watt, 700 mA, Dimmable, IP20, Power Factor: 0.9, 40 deg C, 121 mm Length, 45 mm Width, 20 mm Height
