Sprecher+Schuh Pushbutton Actuator Only 40mm Mushroom Head Plastic Body k Illuminated Momentary 22.5mm Panel
Sprecher+Schuh Pushbutton Actuator Only 40mm Mushroom Head Plastic Body k Illuminated Momentary 22.5mm Panel
Pushbutton Actuator Only 40mm Mushroom Head Plastic Body, Size: 22.5 mm, Illuminated, Momentary Action, Mushroom Head, Tightening Torque: 1.7 N/m, IP65, IP66, IP69K, Mounting Diameter: 22.5 mm, Panel Mount, Thermoplastic Housing, Glass-Filled Nylon/PA6/PA66 Bezel, Yellow, -25 to 70 deg C, 40 mm Diameter
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Sprecher+Schuh |
| Range Name | D7 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | D7PLMM45 |
| Colour | Yellow |
| Diameter | 40 mm |
| Head Type | Mushroom |
| IP Rating | IP65/66/69 |
| Mounting Diameter | 22.5 mm |
| Mounting Method | Panel |
| Operator Action | Illuminated Momentary Action |
| Product Type | P/B Actuators Mushroom |
| Size | 22.5 mm |
| Temperature | -25 to 70 deg C |
| Tightening Torque | 1.7 N/m |
Description
Pushbutton Actuator Only 40mm Mushroom Head Plastic Body, Size: 22.5 mm, Illuminated, Momentary Action, Mushroom Head, Tightening Torque: 1.7 N/m, IP65, IP66, IP69K, Mounting Diameter: 22.5 mm, Panel Mount, Thermoplastic Housing, Glass-Filled Nylon/PA6/PA66 Bezel, Yellow, -25 to 70 deg C, 40 mm Diameter
