Rittal Enclosure Light Grey IP66 Fibreglass-Reinforced Polycarbonate 110W x 66D x 110H mm
Rittal Enclosure Light Grey IP66 Fibreglass-Reinforced Polycarbonate 110W x 66D x 110H mm
Enclosure, Fibreglass Reinforced Polycarbonate Housing, Wall Mounting, IP66, NEMA 4X, Light Grey, 110 mm Height, 110 mm Width, 66 mm Depth, Without Knockouts
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Rittal |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 9506000 |
| Colour | Light Grey |
| Depth | 66 mm |
| Height | 110 mm |
| Housing Material | Fibreglass Reinforced Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Wall |
| NEMA Rating | NEMA 4X |
| Please Note | Without Knockouts |
| Product Type | Enclosures |
| Width | 110 mm |
Description
Enclosure, Fibreglass Reinforced Polycarbonate Housing, Wall Mounting, IP66, NEMA 4X, Light Grey, 110 mm Height, 110 mm Width, 66 mm Depth, Without Knockouts
