Rittal Adaptable Box w/Lid General Purpose Industrial IP66 304 Stainless Steel 400 Wx120 Dx200 H mm
Rittal Adaptable Box w/Lid General Purpose Industrial IP66 304 Stainless Steel 400 Wx120 Dx200 H mm
Adaptable Box With Lid General Purpose Industrial, IP66, NEMA 4X, 304 Stainless Steel Housing, 304 Stainless Steel Door, Brushed, 200 mm Height, 400 mm Width, 120 mm Depth
| Brand | Rittal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1525010 |
| Depth | 120 mm |
| Door Material | 304 Stainless Steel |
| Finish | Brushed |
| Height | 200 mm |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| IP Rating | IP66 |
| NEMA Rating | NEMA 4X |
| Product Type | Adaptable Boxes Plastic |
| Width | 400 mm |
Description
Adaptable Box With Lid General Purpose Industrial, IP66, NEMA 4X, 304 Stainless Steel Housing, 304 Stainless Steel Door, Brushed, 200 mm Height, 400 mm Width, 120 mm Depth
