Rittal Adaptable Box w/Lid General Purpose Industrial IP66 316 Stainless Steel 150 Wx80 Dx150 H mm
Rittal Adaptable Box w/Lid General Purpose Industrial IP66 316 Stainless Steel 150 Wx80 Dx150 H mm
Adaptable Box With Lid General Purpose Industrial, IP66, NEMA 4X, 316 Stainless Steel Housing, 316 Stainless Steel Door, 150 mm Height, 150 mm Width, 80 mm Depth
| Brand | Rittal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1521510 |
| Depth | 80 mm |
| Door Material | 316 Stainless Steel |
| Height | 150 mm |
| Housing Material | 316 Stainless Steel |
| IP Rating | IP66 |
| NEMA Rating | NEMA 4X |
| Product Type | Adaptable Boxes Plastic |
| Width | 150 mm |
Description
Adaptable Box With Lid General Purpose Industrial, IP66, NEMA 4X, 316 Stainless Steel Housing, 316 Stainless Steel Door, 150 mm Height, 150 mm Width, 80 mm Depth
