Ramflex Flexible Conduit Corrugated Split 12mm 50M Nylon PA6 Black
Ramflex Flexible Conduit Corrugated Split 12mm 50M Nylon PA6 Black
Flexible Conduit Corrugated Split, 12 mm, 11.8 mm Inside Diameter, 15.8 mm Outside Diameter, IP67, -40 to 105 deg C, Black Sheath, 50 mtr Length
| Brand | Ramflex |
|---|---|
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | RFXCPSS-12B/50M |
| Conduit Size | 12 mm |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 50 mtr |
| Inside Diameter | 11.8 mm |
| Product Type | Flex Conduit Standard Weight |
| Sheath Colour | Black |
| Outside Diameter | 15.8 mm |
| Temperature | -40 to 105 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated Split, 12 mm, 11.8 mm Inside Diameter, 15.8 mm Outside Diameter, IP67, -40 to 105 deg C, Black Sheath, 50 mtr Length
