Guardian Smoke Alarm Photoelectric 3 VDC Lithium Battery 85 dBA at 3 m 70mm x 30mm
Guardian Smoke Alarm Photoelectric 3 VDC Lithium Battery 85 dBA at 3 m 70mm x 30mm
Photoelectric Smoke Alarm, 3 Volt DC, 70 mA, 3 Volt Lithium, Button (Test/Hush) Control, Photoelectric Sensor, 85 dB at 3mtr, 70 mm x 30 mm
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Guardian |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46191500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SD70 |
| Battery Type | Lithium Batteries |
| Control Type | Button (Test/Hush) |
| Dimensions | 70 mm x 30 mm |
| Current | 70 mA |
| Product Type | Smoke Alarms |
| Sensor Type | Photoelectric |
| Sound Level | 85 dB at 3mtr |
| Voltage | 3 Volt DC |
Description
Photoelectric Smoke Alarm, 3 Volt DC, 70 mA, 3 Volt Lithium, Button (Test/Hush) Control, Photoelectric Sensor, 85 dB at 3mtr, 70 mm x 30 mm
