Jackson Switched Powerboard Surge/Overload 4 Way Individually Switched 10A 50Hz 240V White
Jackson Switched Powerboard Surge/Overload 4 Way Individually Switched 10A 50Hz 240V White
Switch Control Powerboard, 230-240 VAC, 10 Amp, 50 Hz, Black, 230 mm Height, 69 mm Width, 34 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Jackson |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | POWPT1614 |
| Colour | Black |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 34 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 230 mm |
| Voltage | 230-240 VAC |
| Width | 69 mm |
Description
Switch Control Powerboard, 230-240 VAC, 10 Amp, 50 Hz, Black, 230 mm Height, 69 mm Width, 34 mm Depth
