Raychem Ezi-Shrink Heatshrink Tubing Thin Wall Plain Unlined 12.7-6.4mm 100M White
Raychem Ezi-Shrink Heatshrink Tubing Thin Wall Plain Unlined 12.7-6.4mm 100M White
Heatshrink Tubing, Thin Wall, Plain Unlined, Shrink Diameter From 12.7 mm to 6.4 mm, Wall Thickness Recovered: 0.65 mm, 100 mtr Length, Polyolefin, White, Spool
| Brand | Raychem |
|---|---|
| Range Name | Ezi-Shrink Tubing |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | RAYHS13WH-R100 |
| Colour | White |
| Length | 100 mtr |
| Lining Type | Plain Unlined |
| Product Type | Heatshrink Tubing |
| Shrink Diameter From | 12.7 mm |
| Shrink Diameter To | 6.4 mm |
| Wall Type | Thin |
| Wall Thickness Recovered | 0.65 mm |
Description
Heatshrink Tubing, Thin Wall, Plain Unlined, Shrink Diameter From 12.7 mm to 6.4 mm, Wall Thickness Recovered: 0.65 mm, 100 mtr Length, Polyolefin, White, Spool
