Raychem Heat Shrink Cable Gloves 4 Finger 60-25mm 25-9mm Black
Raychem Heat Shrink Cable Gloves 4 Finger 60-25mm 25-9mm Black
Heatshrink Gloves 4 Way, 60 mm Minimum Expanded Inside Diameter, 25 mm Maximum Recovered Inside Diameter, 25 mm, 9 mm Core Diameter, 4, 14 Mpa Tensile Strength, Black
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Raychem |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RAY502K016 |
| Colour | Black |
| Core Diameter To | 9 mm |
| Core Diameter From | 25 mm |
| Minimum Expanded Inside Diameter | 60 mm |
| Maximum Recovered Inside Diameter | 25 mm |
| Number of Cores | 4 Core |
| Product Type | Heatshrink Caps & Gloves |
| Tensile Strength | 14 Mpa |
Description
Heatshrink Gloves 4 Way, 60 mm Minimum Expanded Inside Diameter, 25 mm Maximum Recovered Inside Diameter, 25 mm, 9 mm Core Diameter, 4, 14 Mpa Tensile Strength, Black
