Ramset Conduit Spring Clip 20mm Spring Steel Zinc Passivated Yellow
Ramset Conduit Spring Clip 20mm Spring Steel Zinc Passivated Yellow
Conduit Spring Clip, 20 mm, For Use With 16-20 mm Cable/Conduit, Steel, Zinc Passivated Yellow, 2-10 mm Thickness
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Ramset |
| Range Name | DynaClip |
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RAMDK20 |
| Conduit Size | 20 mm |
| Finish | Zinc Passivated Yellow |
| For Use With | 16-20 mm Cable/Conduit |
| Material | Steel |
| Thickness | 2-10 mm |
| Product Type | Saddles & Clips |
Description
Conduit Spring Clip, 20 mm, For Use With 16-20 mm Cable/Conduit, Steel, Zinc Passivated Yellow, 2-10 mm Thickness
