Ramset Hammer Drill Bit SDS Multi-Fit 35mm Work 400mm OAL 520mm Carbide
Ramset Hammer Drill Bit SDS Multi-Fit 35mm Work 400mm OAL 520mm Carbide
Hammer Drill Bit, SDS Multi-Fit, 35mm, 400mm Working Length, 520mm Overall Length, Y-Cutter Point, Carbide
| Brand | Ramset |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RAMDDYM35400 |
| Bit Size | 35 mm |
| Overall Length | 520 mm |
| Product Type | Masonry Drill Bits |
| Point Type | Y-Cutter |
| Tip Material | Carbide |
| Working Length | 400 mm |
Description
Hammer Drill Bit, SDS Multi-Fit, 35mm, 400mm Working Length, 520mm Overall Length, Y-Cutter Point, Carbide
