Propipe Wall Bracket 150 kg Electro Galvanized Steel 800mm Length x 550mm Width x 420mm Height
Propipe Wall Bracket 150 kg Electro Galvanized Steel 800mm Length x 550mm Width x 420mm Height
Wall Bracket, Capacity: 150 kg, Electro Galvanized Steel, 800mm Length, 550mm Width, 420mm Height. The Pro Pipe Pacific bracket series has been designed for fast and easy installation. The partially assembled adjustable bracket is made of electro-galvanised steel with a powder coated finish.
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Propipe |
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PSGKL83 |
| Capacity | 150 kg |
| Colour | Grey |
| Height | 420 mm |
| For Use With | Fast and Easy Installation |
| Length | 800 mm |
| Material | Electro Galvanized Steel |
| Product Type | Mounting Systems |
| Width | 550 mm |
Description
Wall Bracket, Capacity: 150 kg, Electro Galvanized Steel, 800mm Length, 550mm Width, 420mm Height. The Pro Pipe Pacific bracket series has been designed for fast and easy installation. The partially assembled adjustable bracket is made of electro-galvanised steel with a powder coated finish.
