Utilux Bolted Link with Shear Head Bolts Aluminium/Copper 95-240mm 125mm L
Utilux Bolted Link with Shear Head Bolts Aluminium/Copper 95-240mm 125mm L
Bolted Link with Shear Head Bolts, Aluminium/Copper, 95-240 mm Conductor, Fastener A/F: 19 mm, High Tensile Aluminium Alloy Body, Aluminium/Copper Conductor, Tin Plated Finish, 125 mm Length, 33 mm Width, with Shear Head Bolts
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Utilux |
| Range Name | Type BSM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | UTIBSM-95/240/1 |
| Body Material | High Tensile Aluminium Alloy |
| Conductive Material | Aluminium/Copper |
| Conductor Size | 95-240 mm |
| Finish | Tin Plated |
| Length | 125 mm |
| Product Type | Lugs Bolted |
| Width | 33 mm |
Description
Bolted Link with Shear Head Bolts, Aluminium/Copper, 95-240 mm Conductor, Fastener A/F: 19 mm, High Tensile Aluminium Alloy Body, Aluminium/Copper Conductor, Tin Plated Finish, 125 mm Length, 33 mm Width, with Shear Head Bolts
