OSCG Cable Gland Insulating Shroud Armoured M16 Polychloroprene
OSCG Cable Gland Insulating Shroud Armoured M16 Polychloroprene
Cable Gland Insulating Shroud, Armoured, M16, For Armoured Cable, Polychloroprene, 93 mm Overall Length, 6 mm x 28 mm Diameter
| Features |
|
|---|---|
| Brand | OSCG |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | OSCOSSH-16A |
| Diameter | 6 mm x 28 mm |
| For Use With | Armoured Cable |
| Overall Length | 93 mm |
| Product Type | Insulating Shrouds |
| Size | M16 |
Description
Cable Gland Insulating Shroud, Armoured, M16, For Armoured Cable, Polychloroprene, 93 mm Overall Length, 6 mm x 28 mm Diameter
