CJS Crimp Link Reducing Bi-Metal 95mm 70mm 110mm OAL
CJS Crimp Link Reducing Bi-Metal 95mm 70mm 110mm OAL
Crimp Links, Reducing, Bi-Metal, Conductor Size from 95 mm to 70 mm, Inside Diameter from 13 mm to 11 mm, Outside Diameter from 21.5 mm to 14.5 mm, 110 mm Overall Length, Bi-Metal Body, Aluminium/Copper Barrel Conductor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CJS |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CJS-BIMETLNK-95-70 |
| Body Material | Bi-Metal |
| Conductive Material | Aluminium/Copper Barrel |
| From Conductor Size | 95 mm |
| From Inside Diameter | 13 mm |
| From Outside Diameter | 21.5 mm |
| Overall Length | 110 mm |
| To Conductor Size | 70 mm |
| Product Type | Links Reducing Type |
| To Inside Diameter | 11 mm |
| To Outside Diameter | 14.5 mm |
Description
Crimp Links, Reducing, Bi-Metal, Conductor Size from 95 mm to 70 mm, Inside Diameter from 13 mm to 11 mm, Outside Diameter from 21.5 mm to 14.5 mm, 110 mm Overall Length, Bi-Metal Body, Aluminium/Copper Barrel Conductor
