CJS Crimp Link Reducing Bi-Metal 400mm 300mm 153mm OAL
CJS Crimp Link Reducing Bi-Metal 400mm 300mm 153mm OAL
Crimp Links, Reducing, Bi-Metal, Conductor Size from 400 mm to 300 mm, Inside Diameter from 26.5 mm to 23.5 mm, Outside Diameter from 47 mm to 32 mm, 153 mm Overall Length, Bi-Metal Body, Aluminium/Copper Barrel Conductor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CJS |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CJS-BIMETLNK-400-300 |
| Body Material | Bi-Metal |
| Conductive Material | Aluminium/Copper Barrel |
| From Conductor Size | 400 mm |
| From Inside Diameter | 26.5 mm |
| From Outside Diameter | 47 mm |
| Overall Length | 153 mm |
| To Conductor Size | 300 mm |
| Product Type | Links Reducing Type |
| To Inside Diameter | 23.5 mm |
| To Outside Diameter | 32 mm |
Description
Crimp Links, Reducing, Bi-Metal, Conductor Size from 400 mm to 300 mm, Inside Diameter from 26.5 mm to 23.5 mm, Outside Diameter from 47 mm to 32 mm, 153 mm Overall Length, Bi-Metal Body, Aluminium/Copper Barrel Conductor
