Alco Cable Gland Earth Tag Slip On M12 Nickel Plated Brass
Alco Cable Gland Earth Tag Slip On M12 Nickel Plated Brass
Cable Gland Earth Tag, Slip On, M12, 7 mm Earth Bolt Diameter, 12.45 mm, Brass Body, Nickel Plated Finish, 55 mm Length, 28.86 mm Width, 1.8 mm Depth
| Brand | Alco |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALCET12 |
| Depth | 1.8 mm |
| Earth Bolt Diameter | 7 mm |
| Finish | Nickel Plated |
| Length | 55 mm |
| Mounting Hole Diameter | 12.45 mm |
| Product Type | Earth Tags |
| Thread Size | M12 |
| Width | 28.86 mm |
Description
Cable Gland Earth Tag, Slip On, M12, 7 mm Earth Bolt Diameter, 12.45 mm, Brass Body, Nickel Plated Finish, 55 mm Length, 28.86 mm Width, 1.8 mm Depth
