Coyote Data Cabinet Rack Mount 2RU W432mm D356mm H89mm Steel Almond Powder-Coat
Coyote Data Cabinet Rack Mount 2RU W432mm D356mm H89mm Steel Almond Powder-Coat
Data Cabinet Rack Mount, 89mm Height, 432mm Width, 356mm Depth, Shelf Capacity: 36 Fiber Connections and Splices, 2RU, Rack Mounting, 16 Gauge Steel, Almond, Powder Coated Finish
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Coyote |
| Range Name | Axcess |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RDC3A |
| Colour | Almond |
| Depth | 356 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 89 mm |
| Material | 16 Gauge Steel |
| Product Type | Data Cabinets Rack Mount |
| Rack Units | 2 RU |
| Width | 432 mm |
Description
Data Cabinet Rack Mount, 89mm Height, 432mm Width, 356mm Depth, Shelf Capacity: 36 Fiber Connections and Splices, 2RU, Rack Mounting, 16 Gauge Steel, Almond, Powder Coated Finish
