Phoenix Contact Rail Terminal End Cover Grey Polyamide For STTB4 Terminals
Phoenix Contact Rail Terminal End Cover Grey Polyamide For STTB4 Terminals
End Cover, For Use With STTB4 Terminals, Polyamide, Grey, 83.5 mm Height, 2.2 mm Width, 39.7 mm Depth, UL94 V0 Flammability, -60 to 110 deg C, 50 Pack
| Brand | Phoenix Contact |
|---|---|
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 3030462 |
| Colour | Grey |
| Depth | 39.7 mm |
| For Use With | STTB4 Terminals |
| Flammability | UL94 V0 |
| Height | 83.5 mm |
| Material | Polyamide |
| Pack Size | 50 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Covers |
| Temperature | -60 to 110 deg C |
| Width | 2.2 mm |
Description
End Cover, For Use With STTB4 Terminals, Polyamide, Grey, 83.5 mm Height, 2.2 mm Width, 39.7 mm Depth, UL94 V0 Flammability, -60 to 110 deg C, 50 Pack
