Phoenix Contact Rail Terminal End Cover Blue Polyamide For UK16N Terminals
Phoenix Contact Rail Terminal End Cover Blue Polyamide For UK16N Terminals
Rail Terminal End Cover, For UK16N Terminals, Polyamide, Blue, Height: 42.5 mm, 54 mm Width, 1.5 mm Depth, Flammability: UL94 V-0, -60 to 105 deg C, 50 Pack
| Brand | Phoenix Contact |
|---|---|
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 3006108 |
| Colour | Blue |
| Depth | 1.5 mm |
| For Use With | UK16N Terminals |
| Flammability | UL94 V-0 |
| Height | 42.5 mm |
| Material | Polyamide |
| Pack Size | 50 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Covers |
| Temperature | -60 to 105 deg C |
| Width | 54 mm |
Description
Rail Terminal End Cover, For UK16N Terminals, Polyamide, Blue, Height: 42.5 mm, 54 mm Width, 1.5 mm Depth, Flammability: UL94 V-0, -60 to 105 deg C, 50 Pack
