Phoenix Contact Rail Terminal End Clamp Polyamide 66 Grey For NS 32 or NS 35/7.5 DIN Rail
Phoenix Contact Rail Terminal End Clamp Polyamide 66 Grey For NS 32 or NS 35/7.5 DIN Rail
End Bracket, For Use With NS 32/35/7,5 DIN Rail, Polyamide 66, Grey, 50.5 mm Height, 9.5 mm Width, 35.3 mm Depth, UL94 V2 Flammability, -60 to 110 deg C, 50 Pack
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Phoenix Contact |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1201442 |
| Depth | 35.3 mm |
| Colour | Grey |
| Flammability | UL94 V2 |
| For Use With | NS 32/35/75 DIN Rail |
| Height | 50.5 mm |
| Material | Polyamide 66 |
| Pack Size | 50 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Accessories |
| Temperature | -60 to 110 deg C |
| Width | 9.5 mm |
Description
End Bracket, For Use With NS 32/35/7,5 DIN Rail, Polyamide 66, Grey, 50.5 mm Height, 9.5 mm Width, 35.3 mm Depth, UL94 V2 Flammability, -60 to 110 deg C, 50 Pack
