Phoenix Contact Rail Terminal Cover ABS Transparent For EA5 Terminals
Phoenix Contact Rail Terminal Cover ABS Transparent For EA5 Terminals
Rail Terminal Cover, For EA5 Terminals, ABS, Transparent, Height: 17.5 mm, 50 mm Width, 5 mm Depth, Flammability: UL94 HB, -40 to 80 deg C, 100 pack
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Phoenix Contact |
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1024014 |
| Colour | Transparent |
| Depth | 5 mm |
| For Use With | EA5 Terminals |
| Flammability | UL94 HB |
| Height | 17.5 mm |
| Material | ABS |
| Pack Size | 100 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Covers |
| Temperature | -40 to 80 deg C |
| Width | 50 mm |
Description
Rail Terminal Cover, For EA5 Terminals, ABS, Transparent, Height: 17.5 mm, 50 mm Width, 5 mm Depth, Flammability: UL94 HB, -40 to 80 deg C, 100 pack
