Philips Compact Fluorescent Lamp 18W GX24q-2 4-Pin Cool White 4K 1200lm Dimmable 13000hr 41x111.7mm
Philips Compact Fluorescent Lamp 18W GX24q-2 4-Pin Cool White 4K 1200lm Dimmable 13000hr 41x111.7mm
Compact Fluorescent Lamp, 18 Watt, GX24q-2 4-Pin Base, Warm White, 4000K, Dimmable, 1200 Lumens, CRI: >80, 13000 hr Average Lamp Life, 41 mm Diameter, 111.7 mm Length, Light Colour: 830, 28 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Philips |
| Range Name | Master |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PLTT18W8304P |
| Average Lamp Life | 13000 hrs |
| Base Type | GX24q-2 4-Pin |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 41 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Light Colour | 830 |
| Length | 111.7 mm |
| Lumens | 1200 lm |
| Product Type | Lamps Fluorescent Compact |
| Temperature | 28 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
Description
Compact Fluorescent Lamp, 18 Watt, GX24q-2 4-Pin Base, Warm White, 4000K, Dimmable, 1200 Lumens, CRI: >80, 13000 hr Average Lamp Life, 41 mm Diameter, 111.7 mm Length, Light Colour: 830, 28 deg C
