Philips Compact Fluorescent Lamp 9W Conventional Ballast G23 2-Pin Cool White 2.7K 600lm Non-Dimmable 8000hr 28x167mm
Philips Compact Fluorescent Lamp 9W Conventional Ballast G23 2-Pin Cool White 2.7K 600lm Non-Dimmable 8000hr 28x167mm
Single Ended Fluorescent Lamp, 9 Watt, Electromagnetic Gear, PL-S, G23 2 Pin Base, Incandescent White, 2700K, Non-Dimmable, 600 lm, 82 CRI, 10000 hrs, 27.1 mm Diameter, 167 mm Length, 827, 28 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Philips |
| Range Name | PL-S |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PLS9W8272P |
| Average Lamp Life | 10000 hrs |
| Base Type | G23 2 Pin |
| Colour Designation | Incandescent White |
| Colour Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Diameter | 27.1 mm |
| Lamp Shape | PL-S |
| Length | 167 mm |
| Lamp Operation | Electromagnetic Gear |
| Light Colour | 827 |
| Lumens | 600 lm |
| Temperature | 28 deg C |
| Wattage | 9 Watt |
Description
Single Ended Fluorescent Lamp, 9 Watt, Electromagnetic Gear, PL-S, G23 2 Pin Base, Incandescent White, 2700K, Non-Dimmable, 600 lm, 82 CRI, 10000 hrs, 27.1 mm Diameter, 167 mm Length, 827, 28 deg C
