Philips Master PL-S Compact Fluorescent Lamp 7W 400lm 4000K Cool White G23 2Pin
Philips Master PL-S Compact Fluorescent Lamp 7W 400lm 4000K Cool White G23 2Pin
Compact Fluorescent Lamp, 7 Watt, G23 2 Pin Base, 4000K, Non-Dimmable, 400 Lumens, 82 CRI, 28 mm Overall Diameter, 135 mm Overall Length, Light Colour: 840, Cool White, 28 deg C
| Brand | Philips |
|---|---|
| Range Name | PL-S |
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PLS7W8402P |
| Colour Designation | Cool White |
| Base Type | G23 2-Pin |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 82 |
| Diameter | 28 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Operation | Conventional Ballast Non-Dimmable |
| Length | 135 mm |
| Light Colour | 840 |
| Product Type | Lamps Fluorescent Compact |
| Lumens | 400 lm |
| Wattage | 7 Watt |
| Temperature | 28 deg C |
Description
Compact Fluorescent Lamp, 7 Watt, G23 2 Pin Base, 4000K, Non-Dimmable, 400 Lumens, 82 CRI, 28 mm Overall Diameter, 135 mm Overall Length, Light Colour: 840, Cool White, 28 deg C
