Philips Compact Fluorescent Lamp 2D Low Profile 28W Conventional Ballast Quadrant-Like 4-Pin Incandescent White 2050
Philips Compact Fluorescent Lamp 2D Low Profile 28W Conventional Ballast Quadrant-Like 4-Pin Incandescent White 2050
Compact Fluorescent Lamp 2D Low Profile, 28 Watt, Conventional Ballast, 2D Quadrant-Like, GR10q 4-Pin Base, Cool White, 4000K, Dimmable, 2050 Lumens, CRI: 82, 13000 hr Average Lamp Life, 207 mm Diameter, 207 mm Length, Light Colour: 840
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Philips |
| Range Name | PL-Q Pro |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PLQ28W8404P |
| Base Type | GR10q 4-Pin |
| Average Lamp Life | 13000 hrs |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 82 |
| Diameter | 207 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Operation | Conventional Ballast |
| Lamp Shape | 2D Quadrant-Like |
| Length | 207 mm |
| Lumens | 2050 lm |
| Light Colour | 840 |
| Wattage | 28 Watt |
| Product Type | Lamps Fluorescent Compact |
Description
Compact Fluorescent Lamp 2D Low Profile, 28 Watt, Conventional Ballast, 2D Quadrant-Like, GR10q 4-Pin Base, Cool White, 4000K, Dimmable, 2050 Lumens, CRI: 82, 13000 hr Average Lamp Life, 207 mm Diameter, 207 mm Length, Light Colour: 840
