Philips Compact Fluorescent Lamp 18W Electronic Ballast G24q-2 4-Pin Cool White 3K 1200lm Dimmable 13000hr 27.1x142.9mm
Philips Compact Fluorescent Lamp 18W Electronic Ballast G24q-2 4-Pin Cool White 3K 1200lm Dimmable 13000hr 27.1x142.9mm
Single Ended Fluorescent Lamp, 18 Watt, Electronic Ballast, PL-C, G24Q-2 4 Pin Base, Warm White, 3000K, Dimmable, 1200 lm, 83 CRI, 10000 hrs, 27.1 mm Diameter, 143.9 mm Length, 830, 28 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Philips |
| Range Name | PL-C |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PLC18W8304P |
| Average Lamp Life | 10000 hrs |
| Base Type | G24Q-2 4 Pin |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 27.1 mm |
| Lamp Shape | PL-C |
| Length | 143.9 mm |
| Lamp Operation | Electronic Ballast |
| Light Colour | 830 |
| Lumens | 1200 lm |
| Temperature | 28 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
Description
Single Ended Fluorescent Lamp, 18 Watt, Electronic Ballast, PL-C, G24Q-2 4 Pin Base, Warm White, 3000K, Dimmable, 1200 lm, 83 CRI, 10000 hrs, 27.1 mm Diameter, 143.9 mm Length, 830, 28 deg C
