Philips Compact Fluorescent Lamp 18W High Frequency Ballast G24q-2 4-Pin Cool White 1200lm Dimmable 13000hr 27.1x142.9mm
Philips Compact Fluorescent Lamp 18W High Frequency Ballast G24q-2 4-Pin Cool White 1200lm Dimmable 13000hr 27.1x142.9mm
Single Ended Fluorescent Lamp, 18 Watt, High Frequency Ballast, PL-C, G24Q-2 4 Pin Base, Cool White, 4000K, Dimmable, 1200 lm, 82 CRI, 10000 hrs, 27.1 mm Diameter, 143.9 mm Length, 840, 28 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Philips |
| Range Name | Master |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MPLC18W8404P |
| Average Lamp Life | 10000 hrs |
| Base Type | G24Q-2 4 Pin |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 27.1 mm |
| Lamp Shape | PL-C |
| Length | 143.9 mm |
| Lamp Operation | High Frequency Ballast |
| Light Colour | 840 |
| Lumens | 1200 lm |
| Temperature | 28 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
Description
Single Ended Fluorescent Lamp, 18 Watt, High Frequency Ballast, PL-C, G24Q-2 4 Pin Base, Cool White, 4000K, Dimmable, 1200 lm, 82 CRI, 10000 hrs, 27.1 mm Diameter, 143.9 mm Length, 840, 28 deg C
