Philips CorePro Linear LED Tube T8 16W 220-240V Daylight 6500K 30000 hrs
Philips CorePro Linear LED Tube T8 16W 220-240V Daylight 6500K 30000 hrs
Linear LED Tube, T8, 16 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz, Daylight, 6500K, 30000 hrs Average Life, 80 CRI, Power Factor: 0.92, 200 deg Beam Angle, 1200 mm Length, -20 to 40 deg C
| Brand | Philips |
|---|---|
| Range Name | CorePro LEDTube |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LEDCP120016W865-NLA |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 200 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| CRI | 80 |
| Colour Temperature | 6500K |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Shape | T8 |
| Length | 1200 mm |
| Product Type | LED Lamps T40 |
| Power Factor | 0.92 |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 16 Watt |
Description
Linear LED Tube, T8, 16 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz, Daylight, 6500K, 30000 hrs Average Life, 80 CRI, Power Factor: 0.92, 200 deg Beam Angle, 1200 mm Length, -20 to 40 deg C
