Philips LED Lamp A60 Non-Dimmable 12W 220-240V E27 6500K 1360 Lumens 15000 hrs
Philips LED Lamp A60 Non-Dimmable 12W 220-240V E27 6500K 1360 Lumens 15000 hrs
LED Lamp, 12 Watt, 220-240 Volt, A60 Shape, E27 Base, 6500K, 1360 Lumens, 15000 hrs Average Life, 80 CRI, Non-Dimmable, 60.5 mm Diameter, 109.1 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Philips |
| Standard Pack Size | 3 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | SET |
| Vendor Product | EB12A60A865NC2 |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Colour Temperature | 6500K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 60.5 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Shape | A60 |
| Length | 109.1 mm |
| Lumens | 1360 lm |
| Product Type | LED Lamps Bi-Pin |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 12 Watt |
Description
LED Lamp, 12 Watt, 220-240 Volt, A60 Shape, E27 Base, 6500K, 1360 Lumens, 15000 hrs Average Life, 80 CRI, Non-Dimmable, 60.5 mm Diameter, 109.1 mm Length
