Panduit HSTTT Heatshrink Tubing Thin Wall Plain Unlined 3-1.8mm 1.2M Black
Panduit HSTTT Heatshrink Tubing Thin Wall Plain Unlined 3-1.8mm 1.2M Black
Heatshrink Tubing, Thin Wall, Plain Unlined, Shrink Diameter From 3 mm to 1.8 mm, Shrink Ratio: 2:1, Wall Thickness Recovered: 0.3 mm, 1.2 mtr Length, 600 Volt, PTFE, Black, -88 to 482 Deg F, 25/Pack
| Brand | Panduit |
|---|---|
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | HSTTT12-48-Q |
| Colour | Black |
| Length | 1.2 mtr |
| Lining Type | Plain Unlined |
| Product Type | Heatshrink Tubing |
| Shrink Diameter From | 3 mm |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Shrink Diameter To | 1.8 mm |
| Temperature | -88 to 482 Deg F |
| Voltage | 600 Volt |
| Wall Type | Thin |
| Wall Thickness Recovered | 0.3 mm |
Description
Heatshrink Tubing, Thin Wall, Plain Unlined, Shrink Diameter From 3 mm to 1.8 mm, Shrink Ratio: 2:1, Wall Thickness Recovered: 0.3 mm, 1.2 mtr Length, 600 Volt, PTFE, Black, -88 to 482 Deg F, 25/Pack
