Panduit HSTT Heatshrink Tubing Thin Wall Plain Unlined 2.4-1.2mm 1.2M White
Panduit HSTT Heatshrink Tubing Thin Wall Plain Unlined 2.4-1.2mm 1.2M White
Heatshrink Tubing, Thin Wall, Plain Unlined, Shrink Diameter From 2.4 mm to 1.2 mm, Shrink Ratio: 2:1, Wall Thickness Recovered: 0.5 mm, 1.2 mtr Length, 600 Volt, XLPO, White, -67 to 275 Deg F, 25/Pack
| Brand | Panduit |
|---|---|
| Range Name | HSTT Tubing |
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | HSTT09-48-Q10 |
| Colour | White |
| Length | 1.2 mtr |
| Lining Type | Plain Unlined |
| Product Type | Heatshrink Tubing |
| Shrink Diameter From | 2.4 mm |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Shrink Diameter To | 1.2 mm |
| Temperature | -67 to 275 Deg F |
| Voltage | 600 Volt |
| Wall Type | Thin |
| Wall Thickness Recovered | 0.5 mm |
Description
Heatshrink Tubing, Thin Wall, Plain Unlined, Shrink Diameter From 2.4 mm to 1.2 mm, Shrink Ratio: 2:1, Wall Thickness Recovered: 0.5 mm, 1.2 mtr Length, 600 Volt, XLPO, White, -67 to 275 Deg F, 25/Pack
